HAKKIMIZDA SÖYLENENLER

Not : Asagida yer alan ve bizim için onur vesilesi olan bu liste, 4 yillik (1999-2003) bir zaman dilimi içindeki pek çok referans arasindan özenle seçilmislerdir. Sevgili Sedat bey ve E3TAM ekibi, Yüksek teknoloji ile yogurarak ortaya çikardiginiz muhtesem projelerinizi ve halen devam etmekte olan diger çalismalarinizi Türkiye'ye ve Türk insanina, israrla anlatmaniz durumunda gelecekte sizler gibi insanlarin vizyonuyla daha da ilerilere gidebilme imkanlarinin yakalanabilecegine samimiyetle inaniyorum.Ülkemizin geleceginin teknolojik endüstrisi ile kalkinacagina gerçekten inanan bir kisi olarak sizden ricamiz ve arzumuzdur.
Sevgilerimle,


Erol BILECIK INDEKS AS Sirketler grubu / Y.K.B TUBISAT Y.K.B

2003 yili Mayis ayinda, TÜBITAK-SAGE Uçus Mekanigi Laboratuari'nda (UML) kullanilan sisteme hizli görüntüleme sisteminin eklenmesine karar verilmis ve bu konuda yapilan arastirmalara sonucunda E3TAM firmasiyla ortak bir çalisma yapilmasina karar verilmistir. Kurulmasi planlanan sistem, her bir hizli görüntüleme istasyonu için; iki adet renkli, yüksek çözünürlüklü akilli görüntü sensörü, çevre elemanlari, ag baglantilari ve yazilimdan olusmaktadir. Bu hizli görüntüleme sistemi, gerekli sensörler ve aydinlatma sorunlari ile ilgili E3TAM firmasindan danismanlik hizmeti alinmis ve bu süreç içerisinde, E3TAM firmasi, konuyla ilgili tecrübesi sayesinde, karsilasilan sorunlarin kisa sürede çözülmesine yardimci olmustur. Yakinda hayata geçirilmesi düsünülen çok daha genis çapli bütün sistem için de ayni firma ile arastirmalar ve görüsmeler devam etmektedir. TÜBITAK-SAGE adina, E3TAM firmasina ve UML hizli görüntüleme sistemi ile ilgili çalisan tüm elemanlarina, göstermis olduklari çaba ve uyum için tesekkür ederim.
Saygılarımla,


Prof. Dr. Ömer ANLAGAN Savunma Sanayii Arastirma ve Gelistirme Enstitüsü Müdürü

Sevgili Sedat Bey, TUBITAK SAGE' de gördügüm Atis Test Tünelindeki Yapay Görme tabanli test sistemini sizlerin yaptigini 7 Temmuz 2003 tarihinde ögrenince, sirketinizi ziyaret etmem gerektigine inandim. Bugün ürettiginiz teknoloji ve bilgi birikimine sahip genç mühendis arkadaslari görünce ülkemiz adina çok sevindim ve gelecege daha da umutlu bakar oldum. Bizlerin görevinin sizlerin önünü açmak ve ileri teknoloji üreten firmalara destek olmak olduguna bu gün daha da çok inaniyorum. Basarilarinizin devami dilegiyle.

Reha DENEMEÇ Adalet ve Kalkinma Partisi Istanbul Milletvekili/G. Bsk. Yrd.-Ulusal Ar-Ge danismani