E3TAM Destek
Her konuda soru, görüş ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz.
Çözüm Alanları / İnşaat Sektörü

Ülkemiz gelişen, buna bağlı olarak ihtiyaçları artan bir ülke konumundadır. Diğer ülkelerde olduğu gibi, gelişimin ana eksenini ise kaçınılmaz olarak “inşaat” oluşturmaktadır. Barajlar, enerji üretim tesisleri, yollar, havaalanları, kentsel mekânlar, fabrikalar, hastaneler ve diğer tüm yaşamsal mekânlar ile o mekânları yaşanılır kılabilecek tüm altyapının ilk adımı “inşaat”la atılmaktadır.

 
İnşaat sektörü, kendisine bağlı 200 den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratan konumunda olup, bu yaygın etki, sektörün “ekonominin lokomotifi” olma vasfının en temel göstergesidir.
 
Bu sektörde de Microstrain ileri teknoloji ürün önemli yer tutmaktadır.
İstenebilmeyecek ölçüde trafik yükü, çevre koşulları, sismik olaylar gibi etkenler otoyol ve köprülerde tehlikeye sebep olmaktadır.Gerekli parametlerin ölçümü kablosuz Micostrain sensörleri ile gerçekleştirilir.


Minyatür sensör düğümleri titreşim, yük, gerilme, yer değiştirme, sıcaklık, korozyon ve tilt / eğim gibi performans parametreleri için ölçüm yetenekleri sağlar. Düşük güç ve  senkronize veri iletişim protokolleri güvenilirlikten ödün vermeden tek bir baz istasyonu ile binlerce düğümün iletişimini sağlar.